Під зорею Пінзеля

section-3f1afc2
proektpinzel

ПРО ПРОЕКТ

Культурно-мистецький проект «Під зорею Пінзеля»

Культурно-мистецький проект «Під зорею Пінзеля» ініційований з метою сприяння збереження і популяризації мистецької спадщини Іоанна Георгія Пінзеля – знаного скульптора середини XVIII ст.

Метою проекту є налагодження міжкультурного діалогу і міжнародною мобільності митців і початківців, розвиток навичок початківців (тренінги і навчання, майстер класи тощо), підтримка європейських митців/професіоналів у сфері культури та їхніх праць, щоб охопити максимальну кількість музеїв, студій тощо на території Європейського континенту та підвищити рівень доступу до культури різних за статусністю груп населення, розвиток аудиторії з залученням нових інноваційних методів роботи, диверсифікація співпраці. Поглиблення зв’язку між існуючою та майбутніми аудиторіями вивчення і популяризації спадщини Пінзеля з метою збереження та популяризації мистецької спадщини Іоанна Георга Пінзеля, оволодіння техніками, що використовувались у його творчості.

Перший етап проекту «Під зорею Пінзеля» відбувся у 2012-2014 роках під час міжнародного туру – презентацій першого видання мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля». Творчість майстра була тріумфально представлена в Луврі, Українському культурному центрі в Парижі. Франція. Понад сто альбомів залишились в бібліотеках та архівах Лувру. Проведено понад 60 презентацій творчості майстра, як в Україні так і за її межами, більше 700 альбомів було роздано бібліотекам. школам та ВНЗ.
Другий етап проекту «Під зорею Пінзеля» розпочався 16 вересня 2017 року у рамках 24-го Форуму видавців у Львові, під час якого у залах Палацу Потоцьких Львівської національної галереї мистецтв відбулася презентація другого перевидання мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля» з широкою програмою заходів. Проект був продовжений у 2017 році серією презентацій в обласних центрах України: Львові, Чернівцях, м. Бучач Тернопільської області, Дніпрі. Презентований на Міжнародній конференції шоу-кейс «Культурні відносини України та ЄС: перші досягнення» 14 грудня, 2017 року, на Міжнародному форумі креативних індустрій «Україна – світу» у місті Дніпро, 22 листопада 2017 року, Міжнародній науково – практичній конференції «Культурна дипломатія: стратегії, моделі, напрями» у місті Києві 24 листопада 2017 року, у Львівському національному університеті , на факультеті міжнародних відносин  з темою «Культурна дипломатія, як інструмент формування іміджу держави»).

Проект передбачає проведення серії презентацій в обласних центрах України та за кордоном. Серед запланованих заходів:

– презентація другого видання мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля»;

– демонстрація документального фільму «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Лувру.»;

– пересувна виставка-експозиція мистецьких творів сучасних художників з Тернопільщини, інші мистецькі програми тощо.

Мистецький альбом Під зорею Пінзеля

Друге видання мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля», який отримав відзнаку 24-го Форуму видавців у місті Львові у вересні цього року, присвячений світлій пам’яті Бориса Возницького та Віри Стецько, виданий і освячений з благословення Блаженнішого кардинала Любомира Гузара.

В альбомі вміщено майже 55 творів Іоанна Пінзеля, які атрибутували дослідники-мистецтвознавці на основі архівних документів і стилістичних порівнянь. Здебільшого це репродукції дерев’яних скульптур і композицій Пінзеля, що зберігаються у Тернопільському, Івано-Франківському обласних музеях, Львівській галереї мистецтв. Також він проілюстрований роботами скульптора з Годовицького і Городенківського архітектурних комплексів, церкви Покрови Пресвятої Богородиці з Бучача, костелу Вознесіння Пресвятої Діви Марії з с. Монастириської, собору Святого Юра зі Львова тощо. Крім репродукцій вміщено вичерпний науково-довідковий матеріал, проілюстрований чорно-білими архівними світлинами, розміщено мапу Тернопільської, Львівської. Івано-Франківської областей і ілюстрований перелік об’єктів де знаходяться роботи Іоанна Георгія Пінзеля, вступна фотоілюстрована стаття «Культурна дипломатія Пінзеля відкрила Україну для Європи» розповідає про перше видання та мистецькі подорожі альбому Пінзеля по Україні.

Підготовлений і виданий українською, англійською і польською мовами.

Цільові аудиторії – представники наукового та культурно-мистецького середовища, провідні музеї, бібліотеки, творчі об’єднання, творчі об’єднання майстрів та умільців, громадські інституції, іноземні дипломати, провідні міжнародні ЗМІ та експерти, українські художники, митці, дизайнери, кінематографісти, українська діаспора, пересічні громадяни. Результати реалізації Проекту будуть корисні професіоналам мистецького та культурного секторів культурних і креативних індустрій, активістам і соціальним підприємцям в країнах де є представництва різноманітних фондів, які набувають чинності в частині розробки стандартів якості організації і проведення заходів щодо популяризації культурної спадщини.

Альбом стане в пригоді і мистецтвознавцям, і витонченим поціновувачам мистецтва, і тим, хто пишається національною історією, є чудовим презентаційним подарунковим виданням.

fotopinzel

Фото-галерея

 

videopinzel

Відео

section-8613b1b

ПІД ЗОРЕЮ ПІНЗЕЛЯ