У Тернополі відбувся бізнес-форум «Литва Україна: досвід Європейського союзу для Тернопільської області»

У  Тернополі відбувся бізнес-форум «Литва-Україна: досвід Європейського союзу для Тернопільської області». У складі литовської делегації 15 осіб. 

Він став поштовхом до постійного вивчення потреб та проблем розвитку нашого міста та області у контексті співпраці України та Литви. Конференція, тренінги та дискусії дали можливість для представників влади, громадських організацій, бізнесу та науковців Тернополя та області дізнатися більше про досвід Литви у сфері співпраці з ЄС, зокрема про підготовку та оцінку проектів у таких сферах, як енергетика, інфраструктура та освіта.

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук повідомив: «Україна та Литва — не лише сусідні держави, а й стратегічні партнери, яких єднає багатовікова історія та спільне прагнення розвивати європейські цінності. Розбудові зв’язків із Литовською Республікою належить одне з провідних місць в міжнародному співробітництві Тернопільської області. Це зумовлено не лише традицією українсько-литовських взаємин, тісними культурними зв’язками, а, насамперед, спільними політико-стратегічними інтересами, активним співробітництвом у всіх сферах суспільного життя».

Після вступної частини для гостей презентували потенціал Тернопільської області. У свою чергу менеджери та директори литовських компаній розповіли про литовський бізнес і відзначили можливості для спільних литовсько-українських проектів. Також відбулася панельна дискусія щодо пошуку нових можливостей для литовсько-українського бізнесу, в якій взяли участь представники обох країн.

За сприяння Тернопільської ОДА та міської ради Тарнополя відбулася зустріч віцепрезидента ICC Ukraine Тараса Демкури з представниками литовської делегації на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Литви в Україні Маріусом Януконісом та Почесним Консулом Ярославом Візняком.

«Сьогодні нам треба бути якнайкращими комунікаторами з представниками бізнесу з різних країн світу, – переконаний Тарас Демкура. – Ми вже маємо перші домовленості щодо співпраці у сфері альтернативної енергетики. А 27 листопада ми їдемо в складі делегації на литовсько-український бізнес-форум у Вільнюсі за участі Президентів України та Литви».

Віцепрезидент ICC Ukraine презентував пану Послу та керівнику торгової палати Литви альбоми «Таїна Пінзеля» та «Борщівська вишиванка» у рамках розвитку культурної дипломатії.

Під час форуму підписали три меморандуми про співпрацю. Два з них – між навчальними закладами Тернополя та Литви: Тернопільським педагогічним університетом і Міжнародним університетом Литви, Тернопільським технічним коледжем і Вільнюським коледжем. А також співпрацю між Тернопільською облдержадміністрацією та Вільнюською торгово-промисловою та ремісничою палатою. Про це повідомила начальниця обласного управління міжнародного співробітництва Оксана Качурівська.   

Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments