Тарас Демкура: В українських школах і дитсадках хочемо встановити питні фонтани замість кулерів

“Життя в стилі еко” – це платформа, яка об’єднує навколо себе відповідальних і соціально активних людей, які турбуються про своє здоров’я і навколишнє середовище. Детальніше про платформу розповів в інтерв’ю UATV її засновник, віце-президент з питань регіонального співробітництва Міжнародної торгової палати, кандидат економічних наук Тарас Демкура.

“Рік тому у нас виникла ініціатива “Життя в стилі еко”. Ідея – допомогти державі мінімізувати витрати на вивезення сміття,  прийняти законодавчі рішення у боротьбі з неякісним пластиком і продуктами з фосфатами і т.д.”, – розповів гість студії.

Також учасники руху запустили програму сертифікації українських готелів, ресторанів, які відповідають міжнародним екологічним нормам.

“Зараз ми просуваємо нову ініціативу – встановлення питних фонтанів в школах, дитячих садах, громадських організаціях. У багатьох країнах люди п’ють воду прямо із крана, там встановлені професійні системи очищення води. Наприклад, в США не відкриєш громадський заклад, поки не буде питного фонтану. В Україні є відповідний закон про питні фонтанчики, і вони раніше функціонували, зараз все замінили пластиковими кулерами”, – розповів Тарас Демкура.

Друге, важливе за його словами питання, – боротьба з неякісними засобами побутової хімії. “В Україні поки немає закону про сертифікацію миючих засобів, і ми його вже подали до Верховної Ради. Зараз працюємо над тим, щоб впроваджувати екологічно сертифіковані продукти. Приводити до європейських стандартів українське законодавство”, – сказав гість студії.

Тарас Демкура наголосив, що екологічна ситуація в країні залежить від кожного її громадянина.

“Упевнений, що соціальна ініціатива повинна йти знизу, тоді країна стане чистішою. Якщо ми почнемо зі свого домашнього господарства, в масштабах країни це економія мільйонних коштів”, – зазначив експерт і наголосив, що багаторічний світовий досвід допоможе Україні на цьому шляху.

Телеверсію інтерв’ю з віце-президентом з питань регіонального співробітництва Міжнародної торгової палати, кандидатом економічних наук Тарасом Демкурою дивіться 23 січня в 15:00 у програмі “Лицом к лицу”.

<

p style=”text-align: justify;”>Наталія СОФІЄНКО, UATV

Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments