Культурна спадщина Західної України та Слобожанщини: у Харкові презентували мистецький проект

8 листопада, в у переповненій залі Центральної міської бібліотеки ім. В. Бєлінського (Харків) було презентовано проект «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України».

Гостей заходу познайомили із зображенням знаменитих робіт скульптора другої половини XVIII століття Йоганна Пінзеля, національними костюмами і ляльками-мотанками Західної України, а також костюмами з колекції Харківського історичного музею і слобожанськими вишиванками.

Як зауважила координатор проекту Тетяна Фарина, проект «Під зорею Пінзеля» поєднує барокове мистецтво з народним. На виставці представлені строї з приватної колекції галерейного простору «Спадок».

«Хочемо, щоб люди відроджували традиції, дотримувалися їх. Ми привезли всю автентику кінця 19-го – початку 20-го століття. Наприклад, чорна вишита бавовняна сорочка, яка властива тільки Західному Поділлю. Вона стоїть поряд з полтавською і решетилівською, які вишиті білим по білому. Ми ініціюємо, щоб їх внесли до культурної спадщини України», – розповіла Тетяна Фарина.

«Презентація проекту у Харкові – це унікальна можливість поєднати культурне надбання Західної України та культурну спадщину Слобожанщини, – повідомив Тарас Демкура, керівник БО «Благодійний фонд родини Демкур».

Як Віце-президент з питань регіонального розвитку, керівник регіонального представництва у Тернопільській області Міжнародної торгової палати ICC Ukraine, Пан Тарас вже декілька років поспіль успішно розвиває такий новітній напрямок міжнародної співпраці, як культурна дипломатія:

«Як ми всі з Вами можемо бачити, на жаль, політична дипломатія не завжди встигає вчасно та адекватно реагувати на виклики сьогодення. Україна має величезний культурний потенціал, на жаль, ще не повністю відкритий та відповідним чином презентований. Саме тому я переконаний, що культурна дипломатія повинна бути додатковим (а іноді і основним) інструментом формування іміджу нашої держави».

Директор бібліотеки імені Бєлінського Тетяна Передерій запросила всіх бажаючих на виставку. Зокрема, вже сьогодні екскурсію провели для учнів 7-го класу школи №105.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду з 5 по 19 листопада в 7 містах чотирьох областей України: Сумської, Донецької, Харківської та Луганської.

Його мета – популяризація матеріальної і нематеріальної культурної спадщини як унікальних явищ історії і культури, демонстрація зразків класичного та народного мистецтва, що відображає національну історію, культуру, традиції.

Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments