Тарас Демкура популяризує культурну спадщину Тернопілля на Сході України

У Сумах пройшов перший день дводенного презентаційного заходу у рамках проекту ОТР1173 «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України». Організував його тернопільській «Благодійний фонд родини Демкур» за підтримки Українського культурного фонду.

Під час презентації сумчан і гостей міста знайомили із творчістю великого українського митця Іоанна Георгія Пінзеля, який жив і творив у 16 столітті в Україні на теренах сучасної Тернопільщини, а також акцентували увагу на необхідності збереження культурної спадщини. Розповідали про поєднання класичного барокового та народного мистецтва. Одним із основних елементів експозиції були кроловецькі рушники, які притаманні регіону, перлині Слобожанщині – сумському краю. 

Всього на виставці представили 12 комплектів старовинних борщівських вишиванок. Більшість з них вишиті чорними нитками. Цю колекцію збирали 15 років.

Ірина Демкура, співавторка проекту розповіла: «Почали вивчати борщівську вишиванку, покутську, чернівецьку, чернівецьку весільну. Зрозуміли, що вдома у нас почала збиратись ціла колекція. Хто до нас приходив – ми відкривали двері і починали її показувати. Років 4-5 назад до нас прийшла думка, що ми повинні відкрити свою колекцію. Одна із легенд гласить, що під час війни з турками всі чоловіки були вирізані, і жінки поклялись сім поколінь носити траур, тому більшість з них вишита чорною ниткою».

Поруч із українськими вишиванками – близько 10 фотографій робіт українського скульптора 18 сторіччя Іоанна Пінзеля.

Як зауважив Тарас Демкура, керівник Тернопільського представництва ІСС Ukraine та автор проекту: «Чудово поєднуються борщівські вишиванки, та культурна спадщина Пінзеля. Коли ми були в Португалії, демонстрували українську культурну спадщину представникам бізнесу, влади, українському послу в Португалії. Коли вони дивились на роботи Пінзеля і підходили до наших вишиванок, вони зрозуміли, що наша країна іде до Європейської спільноти, самодостатня, з великою культурною спадщиною».

В м. Суми проект представили вперше. Після цього вона відвідає Харків, Рубіжне, Дружківку, Добробілля, Курахове та Маріуполь. Як повідомив Тарас Демкура, завершиться проект підсумковою прес-конференцією та скайп-включенням з містами, де побувала експозиція.

Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments