Презентації проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» у Португалії – яскравий приклад культурної дипломатії в дії

15 квітня, у столиці Португалії м. Лісабон, у приміщенні найбільшого у Португальській Республіці Національного палацу Мафра, відбулась презентація культурно-мистецького мультидисциплінарного проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи», а також другий етап зустрічей учасників дводенної події, які були присвячені культурній дипломатії, що вже стала невід’ємною складовою інструментарію міжнародних відносин.

Дана подія відбулась за підтримки Управління публічної дипломатії МЗС України та Посольства України в Португальській Республіці, Міжнародної торгової палати, Спілці української молоді Португалії, Благодійного Фонду родини Демкур,  з ініціативи Етно- галереї “Спадок”, дизайнера Івони Лобан та керівників проекту «Під Зорею Пінзеля». У заході прийняли участь керівники української громади в Португалії, Почесний консул України в Португалії, представники міської влади та представники українських молодіжних організацій.

Цього дня з вітальним словом до гостей заходу звернулась Посол України в Португальській Республіці, Інна Огнівець, яка привітала вельмишановних гостей та зазначила важливість ініціювання подібних зустрічей. Також пані Посол виказала сподівання, що такі масштабні заходи, які сприяють промоції України в світі стануть традиційними.

Тарас Демкура, продовжив захід презентацією культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля» ініційованого з метою сприяння збереження і популяризації мистецької спадщини Іоанна Георгія Пінзеля – знаного скульптора середини XVIII ст.

«Шість років тому завдяки Вірі Стецько я познайомився з Борисом Возницьким, розмова з яким надихнула мене долучитися до культурної спадщини Іоанна-Георга Пінзеля. Коли ми взнали, що твори Пінзель будуть презентувати в Луврі, але на видання професійного альбому бракнуло коштів, ми вирішили видати альбом «Таїна Пінзеля». І ось нещодавно, 14-15 квітня, в Національному королівському палаці Мафра разом з Посольством України в Португальській Республіці, Управлінням публічної дипломатії Міністерства закордонних справ ми успішно зробили презентацію проекту «Під Зорею Пінзеля», а вже на початку травня разом із співорганізатором проекту Івоною Лобан ми їдемо на Схід України – в Северодонецьк та Маріуполь», – поділився планами Тарас Демкура.

В рамках презентації відбувся показ документального фільму з англомовними субтитрами «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Лувру». Який можна переглянути за посиланням:

Неабияку зацікавленість викликала презентація-розповідь, яку провела Наталя Волощук, керівник проектів Благодійного Фонду Родини Демкур та керівник ГО “Туристична Асоціація Тернопілля”. Пані Наталя розповіла про діяльність Етногалереї «Спадок». За рік існування Етногалерея стала справжнім культурно-мистецьким центром популяризації, збереження і розвитку нематеріальної культурної спадщини Галичини, регіонів України, світових, споріднених з українськими, етнографічних груп. 

Тетяна Фарина, розповіла усім присутнім про особливості українських автентичних строїв та унікальність легендарної борщівської вишиванки. Під час презентації також відбулась демонстрація документального фільму з англомовними субтитрами «Борщівська вишиванка. Світ, що єднає».

В рамках заходу пройшла авторська презентація мистецької підбірки картин Олега Шупляка «Рідна земля», а завершився цей чудовий день концертною програмою за участю фольклорних місцевих колективів.

На заході були присутні португалькі ЗМІ, які виявили неабияку зацікавленість проектом «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи». Вони спілкувались із спікерами та задавали багато цікавих запитань щодо України.

Приголомшливий успіх презентації проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» у Португалії, став яскравим прикладом культурної дипломатії в дії та унікальною можливістю промоції культурно-історичного потенціалу України в світі.

Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments