Розпочалися зйомки фільму “Червоний. Без лінії фронту” за участю музею “Ретрокортеж”

У місті Бережани Тернопільської області пройшов перший день зйомок фільму “Червоний. Без лінії фронту”, що є приквелом фільму “Червоний” режисера Зази Буадзе, створеного за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи. До втілення у життя проекту долучився Благодійний фонд родини Демкур, а колекція унікальних ретро-автомобілів для зйомок була надана музеєм “Ретрокортеж” Тараса Володимировича Демкури.

Режисером фільму став Заза Буадзе, оператором – Олександр Земляний, художником-постановником – Ольга Світлична. У головній ролі зніметься вже відомий Микола Береза. Також у фільмі візьмуть участь Даша Плахтій, знайома за стрічкою “Стрімголов”, Олег Стефан та Максим Панченко, для якого це дебютна роль у кіно. Для виконання однієї з ролей творці фільму запросили виконавця саундтреку до попереднього фільму – лідера гурту “Гайдамаки” Олександра Ярмолу.

У першому знімальному дні та неформальній церемонії розбиття символічної тарілки взяли участь: голова Держкіно Пилип Іллєнко; меценат, віце-президент ICC Ukraine, Тарас Демкура; голова Тернопільської фільмкомісії Леонід Бицюра; партнер проекту та копродюсер Роман Микитюк; автор ідеї та сценарію Андрій Кокотюха, а також продюсери Володимир Філіппов та Андрій Суярко.

“Під час зйомок фільму «Червоний. Без лінії фронту» в Бережанах, мав нагоду познайомитися та поспілкуватися з Головою Державного агентства України з питань кіно Іллєнком Пилипом – людиною, яка по-справжньому живе своєю справою, а також з унікальною людиною – Кокотюхою Андрієм. Він є сценаристом фільму, а в 2012 році був сценаристом нашого фільму «Таіна Пінзеля-від Бучача до Лувру», продюсером якого був Олександр Дрізь. Загалом, зйомки викликали великий інтерес в місцевих жителів, так що я не здивуюся, якщо після цього фільму в Бережанах відкриється своя кіностудія.”- коментує Тарас Демкура.

Переглянути короткометражний фільм «Таіна Пінзеля-від Бучача до Лувру» можна за посиланням: 

Події у фільмі “Червоний. Без лінії фронту” розгортатимуться в період з 1935-го по 1945 рік на територіях, які зараз належать до Тернопільської та Волинської областей. Вперше буде показано життя українців у міжвоєнний період, протистояння патріотів репресіям польських, німецьких та російсько-радянських окупантів. Данило Червоний пройде шлях від студента Кременецького ліцею до командира загону Української Повстанської Армії. На цьому шляху він зустріне кохання, здобуде перемоги, зіткнеться зі зрадою та виправить власні помилки.

Стрічка створюється компанією “Інсайтмедіа. Продюсерський центр”, Тернопільською фільмкомісією, продюсерською компанією Романа Микитюка за участі Одеської кіностудії та за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

До створення фільму також долучилися Тернопільська ОДА, Благодійний фонд родини Демкур, мерії міст Тернополя, Кременця, Бережани, Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка, Кременецький краєзнавчий музей, Бережанська міська громадська організація “Рідне місто”, ТОВ “Микулинецький бровар”. Техніку для проекту надає Patriot Rental, ретро автомобілі надані музеєм “Ретрокортеж”.

Пре’єра фільму запланована на 2019 рік.

Благодійний фонд сім'ї Демкури, Музей ексклюзивних ретро автомобілів "Ретрокортеж", Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments