У Тернополі репрезентували видання, що здивувало Європу

Унікальний альбом-монографії відомої художниці з Тернопільщини Ярослави Музики днями побачив світ. Його авторка Євстахія Шимчук довго працювала над книгою, але, розповідає, то була воля відомого музейника Бориса Возницького. Тож не могла не виконати прохання.

– Я знала Ярославу Музику особисто. Ця жінка весь свій спадок подарувала картинній галереї. Тому, коли виникла ідея працювати над книгою про Музику, не могла відмовити, – розповідає авторка альбому-монографії, львівська мистецтвознавиця Євстахія Шимчук.
Текст книжки Євстахії Шимчук про Ярославу Музику готувався ще до Революції Гідності. Однак збірка вийшла у світ, коли знайшлися кошти. До видавництва долучились подружжя меценатів Тарас та Ірина Демкури. Пані Ірина переконана: українці мають закладати основи для знань на яких зростає нація.
– Молодь повинна цікавитися мистецтвом, історією. Проте інколи бракує поштовху, щоб йти вперед. Думаю таким поштовхом стане це видання. Ярослава Музика – людина, яка повинна нас вчити, вчити нашу молодь, – каже меценат Ірина Демкура.

Українці  маю чим дивувати Європу, підкреслює Тарас Демкура, даруючи гостям свята щойно перевидану збірку «Таїна Пінзеля». Такі книги, каже він, розповідають про нас найліпше.
– Ми маємо чим гордитися. Маємо з чим йти в Європу, з такими нашими брендами, як вишиванки, Пінзель, Ярослава Музика, Іван Марчук тощо. Ці люди і ці речі вже збагатили нашу історію, – меценат Тарас Демкура
Унікальне видання, яке вийшло у світ в трьохсот примірниках, авторка книги презентувала кільком місцевим музеям та бібліотекам. Тож ознайомитись з оригінальною спадщиною своєї землячки тепер зможе кожен охочий тернополянин.

Культурна дипломатія

No comments
Leave Your Comment

No comments