Перетворити Пінзеля в українського Далі, – організатори проекту «Під зорею Пінзеля»

Джерело: Зік

16 вересня у рамках Форуму видавців у Палаці Потоцьких Львівської галереї мистецтв відбудеться культурно-мистецький проект «Під зорею Пінзеля». Організатори сподіваються зацікавити широкі кола людей, зробити роботи відомого скульптора XVIII ст. пізнаваними та такими ж популярними, як твори Сальвадора Далі в Іспанії чи Мікеланджело в Італії.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Одноденний мистецько-культурний фестиваль «Під зорею Пінзеля» включатиме у себе: презентацію другого видання альбому «Таїна Пінзеля»; демонстрацію документального 10-ти хвилинного фільму «Таїна Пінзеля – від Бучача до Лувру», дискусії, обговорення; показ авторської колекції одягу «прет-а-порте» Арт-студії Івони Лобан «Пінзель. Львів. Бароко»; експозицію мистецьких творів львівських та тернопільських художників, керамістів, скульпторів; та концерт гурту «Rockoko» (Львів) й відомої співачки Оксани Мухи;

В.о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало розповіла, що цей проект – це чи не перший крок для популяризації, розкриття спадщини Пінзеля та культури і мистецтва Львівщини, зокрема.

«Іоан Георгій Пінзель зробив величезний внесок у розвиток українського мистецтва, поширення української культури у світі. Проект повинен дати культурний поштовх до нового відкриття Пінзеля в Україні та світі. Адже хочемо у майбутньому організувати традиційний щорічний міжнародного фестивалю Іоана Георгія Пінзеля, метою якого буде не лише поширення інформації про творчість скульптора, але й створення унікальної мистецької платформи для творчої співпраці, спілкування з глядачами, обміну досвідом та інтеграції митців різних країн», – зазначила Мирослава Туркало.

А от дизайнер-модельєр, одна із організаторів дійства Івона Лобан, чия оригінальна колекція одягу із мотивами Пінзеля буде показана на мистецькому проекті, представила роботи митців, які будуть експонуватися на виставці, зокрема картини Михайла Радя, Леся Панчишина та коштовні, позолочені роботи Віктора Проданчука.

«На безкоштовній виставці буде показано роботи 35 митців із Західної України. Це як давно відомі імена, так і ті, які скоро ними стануть. Всі ці роботи об’єднані тією чи іншою мірою тематикою довкола Пінзеля. Іоан Пінзель – це геній свого часу. Вважаю, що спільними зусиллями ми зможемо популяризувати його твори, надати їм ще більшої слави. У кожного народу є свої генії, – чи то Далі у Іспанії, чи Мікеланджело в Італії. Ми хочемо, щоб Пінзель став таким же визнаним неповторним маестро своєї справи», – розповіла Івона Лобан.

В подальшому ці роботи стануть основою пересувної експозиції, що доповнюватиметься й демонструватиметься в Україні та Європі.

Тож, проект «Під зорею Пінзеля» розпочнеться 16 вересня у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких із презентації книги о 17:00 год., а мистецька частина стартує о 18:00 год. Вхід на всі дійства – вільний.

Новини, Під зорею Пінзеля

No comments
Leave Your Comment

No comments