Тернопільська народна автентика на Дні вишиванки у Празі

Джерело: TeNews

Тернопільська етногалерея «Спадок» родини Демкур стала окрасою свята 21 травня з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки у Чехії, яке організувала українська громада. У рамках святкування відбулися мегамарш центром Праги (святкова хода з розгорнутим великим українським державним прапором) та гала-концерт. Гаслом дійства було: «Одягни вишиванку і приєднуйся до нас!».

Фото автора
Фото автора
Фото автора

Етногалерея родини Демкур «Спадок» приїхала на святкування на запрошення Товариства українців у Чехії «Берегиня», до складу якої увійшла і директор Бережанського краєзнавчого музею. Етноколекцію тернополяни презентували під час другої частини святкової програми, яка відбулася в одному з культурних осередків Праги Народному домі на Віноградах. Водночас заслужений працівник культури України Надія Голод ознайомила з історичними подіями, які відбувалися під Зборовом Тернопільської області, де також брали участь чеські вояки. Вона запросила відвідати Україну 2 липня на святкування та вшанування пам’яті загиблих до 100-ї річниці боїв під Калинівкою (на відкриття Меморіального пам’ятника).

Фото автора
Фото автора

Загалом метою візиту було пропагування вагомого значення спадщини рідного краю, поєднання минулого, сьогодення й майбутнього. Наші земляки прагнули було донести до всіх українців Чехії почуття прекрасного, пробудити повагу до народних традицій і любов до свого національного українського мистецтва. Адже тільки, вивчаючи, оберігаючи і знаючи традиції наших прадідів, ми зможемо передавати культурну спадщину свого народу нащадкам.

Фото автора
Фото автора

Представники делегації з Тернопілля від імені Тараса, Івана та Ірини Демкур і голови громадської організації «Туристичної Асоціації Тернопілля» Наталії Волощук висловлюють велику вдячність всім українцям у Чехії за запрошення розділити гордість за свою неньку Україну на Всесвітньому дні вишиванки. Особливу подяку вони висловлюють керівнику Товариства українців «Берегиня» – харизматичній, енергійній Марії Скибі (Дмитраш), яка докладає багато зусиль для популяризації та відродження українських традицій за кордоном. Слова вдячності також линуть на адресу заступнику голови Українського дому, голові Євромайдану у Празі, керівнику мегамаршу Михайлу Топорову, який популяризує історичні події і багато робить для популяризації України. У майбутньому тернополяни планують співпрацювати з ним щодо реконструкції подій І світової війни.

Фото автора

Ми впевнені, що це тільки покладений початок співпраці між громадськими організаціями. Тернопільська делегація була приємно вражена високим рівнем обслуговування і перевезення «REGABUS» (директори – Євген і Любов Регам з Закарпаття). Особлива подяка за проживання по-домашньому Аллі Мельникович та Сергію Горашу, власникам компанії «PM–APARTMENTS».

Фото автора

Організатором гала-концерту, диригент колективу була креативна Ірина Коценко. За смачну гостину тернополяни дякують фірмі «Quatro QUSTO», зокрема пану Тарасові та пані Лесі.

Як зазначила пані Марія (керівник колективу «БЕРЕГИНІ»), що усі, хто долучився до організації акції, зробили великий внесок у пропаганду багатої української культури за кордоном. Вона додала, що саме в єдності наша сила!

Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments