Тернополяни долучилися до унікального дійства, яке вперше відбувалося в Празі

Джерело: TeNews

Вперше у Празі пройшов марш вишиванок у неділю, 21 травня. Про ініціацію цього заходу на своїй сторінці у фейсбук ч написала тернополянка Тетяна Фарина:

«Захід приурочений до всесвітнього Дня Вишиванки з ініціативи Товариства Українців в Чехії «БЕРЕГИНЯ», Українського Народного Дому за підтримки Посольства України в Чехіі.На запрошення громади Етногалерея родини Демкур “Спадок” привезла краянам частинку душі українського народу, його самобутність та автентику. У складі делегації неперевершений гурт “Тріода” та представники Бережанського краєзнавчого музею, Відроджуємо традиції разом,об”єднаємо світ у всесвітній вишиванці, гуртуймося українці я!

Як виявилося, що захід об’єднав чимало охочих українців, які мешкали у Празі. Кожен, як годиться до такого свята, одяг вишиванку.

В Народному домі о 15:00 розпочалась святкова частина: концертна програма за участю місцевого хору «Берегиня»-ініціаторів події,  дітей з українських родин міста Праги. Відбувся  показ фрагменту першого повнометражного документального фільму про вишиванку “Спадок нації”. Презентували фільм гості свята автор ідеї та сценарист Леся Воронюк із режисером Олександром Ткачуком, які десять років тому започаткували в Україні  День вишиванки. Поступово він став міжнародним святом для українців у всьому світі. Гасло картини — “Вишити, щоб вижити”.

До речі, цього року День вишиванки святкують вже у 56 – ти країнах світу.

Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments