Подружжя тернопільських підприємців Тарас та Ірина Демкури відкрили оригінальну етногалерею

Джерело: TeNews

Майже півтисячі автентичних екземплярів, прадавні вишивані сорочки, обрядові рушники, старовинні ікони та ужиткові речі довоєнного періоду стали доступні для огляду тернополян.  Подружжя відомих тернопільських підприємців Тарас та Ірина Демкури відкрили оригінальну етногалерею «Спадок».

– Цю колекція ми з Тарасом збирали майже 20 років, вона в нас була вдома і ми прийняли таке рішення, що цю красу повинні побачити абсолютно всі і цією красою ми хочемо поділитися зі всіма, а особливо ми хочемо показати її нашим майбутнім поколінням, дітям, які сьогодні тільки народилися, які будуть народжуватися, нашим внукам, бо дуже  важливо, берегти свою культуру, мову і традиції, – зазначила засновниця етногалереї Ірина Демкура.

На стінні галереї – світлини родин в українських вишиванках. Тарас Демкура пояснює, це їхні з дружиною пращури. Меценат переконаний, кожен українець має знати своє коріння.

– Коли ми говоримо про європейські цінності, нам потрібно зрозуміти наші цінності, нашу автентичність. В нас багатовікова культура, і ми вважаємо, що зараз найкраще інвестувати у неї. У своїй колекції ми зупинилися не лише на західній культурі та борщівській сорочці, ми хотіли показати, що Україна єдина, вона велика і розмаїта, – відмітив Тарас Демкура.

Від насиченості виставки розбігаються очі, кожен екземпляр вартий уваги, а бажаючих оглянути експозицію вже в перший день – стільки, що люди просто  не вміщаються в залі. В етногалереї представлені  старовинні ікони, яким близько двох століть, 80 рушників зі всіх куточків України та майже три сотні вишиваних сорочок. Етнографи відмічають це –  клондайк української спадщини. А організатори виставки зізнаються, показали не все –  це лише частинка з того що мають у скрині.

Привітати родину Демкур з відкриттям етногалерїі завітали міський голова Тернополя Сергій Надал, начальник управління культури Тернопільської адміністрації Григорій Шергей та народний депутат України Роман Заставний. Представники влади подякували меценатам за вклад у розвиток Української культури та побажали розвиватись й надалі. Побачити автентичну виставку зможе кожен охочий, вона діятиме щодня за адресою  вулиця Йосипа Сліпого у торгово-розважальному центрі Атріум. А протягом наступного року засновники запланували  і серію тематичних оновлень.

Етногалерея "Спадок", Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments