Родина бізнесмена показала колекцію автентики, яку збирала 20 років Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Vystavky/rodina-biznesm

Джерело: 20minut.ua

Вишиванки з різних регіонів України, одяг, взуття, предмети побуту, старовинні рушники, козацькі ікони, листівки УПА – все це можна побачити у етно-галереї «Спадок» у Тернополі в торговому центрі «Атріум». Відкрила галерею родина бізнесмена, колекціонера, мецената Тараса Демкури.   Євгенія ЦЕБРІЙ access_time 28 грудня 2016 р.

Українські автентичні речі Тарас та Ірина Демкури збирали упродовж 20-ти років, а тепер вирішили показати свої надбання усім.   Етно-галерея діятиме постійно. Сюди запрошують на екскурсії школярів, студентів, туристів. А також тут проводитимуть майстер-класи, виставки, зустрічі з цікавими людьми. Це місце національно-патріотичного виховання.

Коли ми говоримо про європейські цінності, нам потрібно зрозуміти наші цінності, нашу автентичність, – каже Тарас Демкура. — В нас багатовікова культура, і ми вважаємо, що зараз найкраще інвестувати у свою культуру. У своїй колекції ми зупинилися не лише на  західній культурі та борщівській сорочці, ми хотіли показати, що Україна єдина, вона велика і розмаїта. Тут Слобожанщина, Полтавщина, навіть є сорочки з Луганщини, Донецька, Покуття. Ті строї, які вишиті 100-150 років тому –  це правдива наша культура. Тому ми дуже пишаємося нашою колекцією і будемо щасливі все це популяризувати. Тарас та Ірина Демкури кажуть, що у галереї лише 50% їхньої колекції, решта речей тут просто не помістилася. Причому є у колекції особисті речі подружжя, які є для них особливо цінними, адже перейшли їм у спадок від їхніх рідних. — Я сама родом з Борщева. Тарас з Гусятина. Тут є наші особисті речі, які нам передала бабуся. Це намисто, борщівська сорочка, яку ми дуже бережемо і передамо нашим дітям, – каже Ірина Демкура. —Цю колекцію ми збирали упродовж 20 років, вона була в нас вдома, і ми прийняли таке рішення, що цю красу повинні бачити всі. А особливо хочемо показати дітям та внукам, що це дуже важливо берегти свою культуру, пісню, мову. У колекції є також давні світлини. Одній з них 80 років. — Це світлина моєї родини – мій дід з бабусею та прадід з прабабусею, – каже Тарас Демкура. — Також є фото, де Ірина бабуся в українських строях. А ще два роки тому мама подарувала мені татову сорочку, яка  йому передалася від діда. Те, що нам передали батьки – найцінніше.

Етногалерея "Спадок", Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments