На Театральній площі можна побачити унікальні ретро-автомобілі

Джерело: 20minut.ua

“Горбатого”, який пройшов трасу «Пекін-Париж», “Майбах”, з колекції Гітлера та багато інших ретро-авто можна побачити на Театралці в рамках ХІІ міжнародного фестивалю старожитніх автомобілів й автомобільної елеганції «Золота підкова».

На фестивалі можна побачити близько 30-ти авто від елегантних “Ягуарів” до “іржавих бляшанок”, в якому водяться кури.

Традиційно у ретро-ралі взяли участь поляки, білоруси, литовці, німці. Був навіть автомобіль з США. Родзинкою фестивалю став білоруський “ЗАЗ” 1966 року, або як його називають “горбатий” чи “вухатий”. Цього року він пройшов трасу «Пекін-Париж», зокрема і по російському бездоріжжю. На фестивалі буде можливість востаннє побачити його на ходу, бо з наступного місяця він стане музейним експонатом.

– Приїхали з братом «горбатими» запорожцями з Івано-Францівської області, – розповідає автолюбитель Василь Джелема. – Вони в нас нарядні, розмальовані соняхами  та дельфінами, ну і ми не могли прийти без костюмів. Побачили багато робіт Пінзеля, сподобалось наТернопільщині – приїдемо ще не один раз. Наша з братом любов до автомобілів почалась з дитинства, гралися маленькими машинками. Все думали, а якби ми могли на них покататись, і вже ставши дорослими любов до машинок не змінилась – вони просто стали «трішки» більшими. Якщо торік маршрут пролягав через Тернопіль-Збараж-Вишнівець-Кременець і назад, то цього року кортеж вирушив в протилежному напрямку: Тернопіль-Микулинці-Підзамочок-Бучач-Теребовля-Тернопіль. Цьогоріч основний акцент робитимуть на відвідуванні унікальних творів Пінзеля. – Якщо на першому фестивалі до нас долучились 25 авто, то цього року близько 80, – каже віце-президент найбільшого в Україні клубу шанувальників старожитніх автомобілів «ЗАЗ-КОЗАК» Роман Фернеза. – Такі фестивалі, як показує практика, допомагають місцевим мешканцям зрозуміти, що авто, які вони називають брухтом – безцінні. Наприклад, наші поїздки в  Івано-Франківську область призвели до того, що там утворили клуб ретро-авто. В Україні музеїв ретро-авто раз-два і нема – якщо не помиляюсь, лише п’ять.  Нагадаємо, у Тернополі музей «Ретро-кортеж відкрили минулого року. Ініціатором проведення фестивалю є власник музею Тарас Демкура. Зародився фестиваль на Львівщині, проте на території Тернопільської області його проводитимуть уже вдруге. Серед учасників фестивалю обирали найкращі ретро-авто.

Музей ексклюзивних ретро автомобілів "Ретрокортеж", Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments