Жителі Тернопільщини відрізані від обласного центру

Джерело: BezTaby.Te.Ua

У понад столітній віллі Грабовських на вулиці Івана Франка, 21, у якій сьогодні знаходиться бібліотека-музей «Літературне Тернопілля», мандрівники Андрій Кулян і Тарас Хлібович розповіли про проект, над яким працюють два місяці, «Transimperia» («Мандрівка старим кордоном»).

Підтримала задум громадська організація «Туристична асоціація Тернопілля», адже ще раніше її представники за допомогою фахівців планували дослідити реальний стан туристичної інфраструктури області та привабливі місцини краю. Згодом створити якісний рекламний продукт задля популяризації Тернопільської області в Україні та за її межами.  А матеріали, зібрані під час проекту «Transimperia», лише сприятимуть цьому.

Отож, два місяці тому до роботи взялись Андрій Кулян, Тарас Хлібович і Роман Задорожний. Перший став організатором проекту, розробив ідею та сценарій, другий фотографував, фільмував та монтував матеріал, третій забезпечив команду туристичним спорядженням. Пересуваючись автобусами, чоловіки мандрували Тернопільською областю, досліджуючи її.  У такий спосіб, кажуть, вдавалось залишатись непомітними для місцевого населення і чіткіше роздивитись реальний стан справ.

Так, один із перших висновків – Тернопільщина мало вабить туристів через відсутність вдало розрекламованого міфу. Кажуть, історії, на які б в область, як бджоли на мед, «злітались» мандрівники зі всього світу є. Справа в тому, щоб зробити їх комерційно привабливими.

«Для того, щоб продавати область має бути суцільно якісний продукт і міф навколо нього. Ті, хто купляють Apple – купляють міф, історію, – розповідає Андрій Кулян. – Ми з Тарасом їздили по області і побачили величезну кількість всього цікавого. Наші діти бачили Туніс, Марокко, Єгипет, але не краси, яка є в нас в області».

Під час туристичного експерименту учасники проекту «Transimperia» виявили низку проблем із якими віч-на-віч зустрічаються ті, хто мандрує Тернопільською областю. До прикладу, на новому автовокзалі у Тернополі немає де зарядити мобільні телефони, вночі туалети закриті, а кави годі шукати. Також у районах є населені пункти, які, у зв’язку з відсутністю цілодобового транспортного сполучення, відрізані від обласного центру.

«Я, який живу у Копичинцях, твердо знаю, що для місцевих жителів дедлайн перебування в Тернополі – 21:00, бо о 21:10 відправляється остання електричка. Тобто, різні концерти, культурні заходи, які відбуваються в Тернополі, для них – закрита тема. На це ніхто не звертає увагу, а всі хочуть, щоб до нас туристи їхали. Також парадоксальна ситуація по Коропцю. До Івано-Франківська звідти – 50км, до Тернополя – 100. Їздить лише один автобус у Тернопіль і назад. Про який туризм може йти мова? Хоча, там дуже класний палац», – коментує Тарас Хлібович.

Окрім того, за словами мандрівників, часто у населених пунктах області не можна зняти гроші з банківської картки і закупитись у магазинах, не маючи при собі готівки. І це попри те, що, згідно з діючим законодавством, для підприємців, які працюють у сфері послуг і не мають терміналу для безготівкового розрахунку, передбачений штраф у розмірі 1 400 гривень.

Наразі, проект «Transimperia» («Мандрівка старим кордоном») знаходиться на стадії завершення. Його результати планують презентувати наприкінці вересня.

Однак, зізнаються чоловіки, під час роботи над проектом народились нові ідеї, над якими вони працюватимуть в наступному році. Зокрема, думають над розробкою туристичного маршруту для велосипедистів. Також  над такими, в центрі яких буде автентична кухня краю та над проектами, які пов’яжуть із воєнними діями минулих століть на території області.

Новини

No comments
Leave Your Comment

No comments